הדברת דבורים

הדברת דבוריםהדברת דבורים – הדבורה הפועלת החרוצה

"שנה הלכה, שנה באה ואני כפיי ארימה…." הנה חלפה לה עוד שנה וראש השנה מתקרב. אנו שוב עם אותם הסימנים כאשר השולט מביניהם הוא התפוח בדבש. אנו לומדים על הדבורה כמה שהיא יעילה ומכינה לנו את הדבש, אך אנו לא לומדים עד כמה היא מזיקה ולמה יש צורך להדביר אותה ברגע הראשון שרואים אותה.  הדברת דבורים  זוהי פעולה הכרחית שאסור להקל בה ראש. אבי המדביר הוא מדביר מקצועי ומנוסה, האיש שראה הכול ויש לו פתרונות לכול, הוא מדביר דבורים מקצועי והוא ממליץ על מספר שיטות של הדברת דבורים אשר נפרט עליהם במאמר שלפניכם.

הדברת דבורים – איך? למה? כמה?

אז איך בעצם הדבורה מזיקה לנו? כזאת קטנה וכל כך מזיקה? הנזק הכי גדול שעקיצת הדבורה יכולה לגרום הוא מוות. ישנם אנשים שאלרגיים לעקיצת הדבורה והתגובה האלרגית שלהם יכולה להיות חריפה יותר ויכולה להיות חריפה פחות. ישנם מקרים נדירים בהם עקיצת דבורה קיפחה חיים של ילד.

חשוב מאוד להיזהר וברגע שרואים דבורה להרחיק אותה כמה שיותר. הדבורה היא קטנה ובגופה יש עוקץ, בחלק האחורי של גופה. ברגע שהדבורה עוקצת בן אדם, יחד עם העוקץ נתלשים גם האברים הפנימיים שלה והיא מתה. לכן הדבורה יכולה לעקוץ רק פעם אחת.

צרעה לעומת זאת, סוג של חרק מעופף שמאוד דומה לדבורה בתכונות ובמראה, יכולה לעקוץ מספר פעמים כיוון שהעוקץ שלה לא מוטבע ממש בתוך גופה כמו אצל הדבורה.

הדברת דבורים – שיטות ריסוס נפוצות

הדברת דבורים ניתן לעשות בכמה אופנים, השיטות המומלצות ביותר כיום הינם: פיתיונות ומלכודות.

פיתיונות – מכינים פיתיון מתוק  מורעל, הדבורה מאוד אוהבת את טעם  המתוק ונמשכת לריח כמו אל מגנט, ברגע שהיא טועמת מהפתיון המורעל, הרעל מתחיל לחלחל לתוך גופה והיא מתה. שיטה זו יעילה בבתים פרטיים אך לא במקומות שיש בהם מכה רצינית של דבורים.

שיטה נוספת של הדברת דבורים היא מלכודות. מניחים במקומות מסוימים בבית מלכודות המיוחדות לדבורים התופסות אותם ולא מאפשרות להן לצאת.מורן הדברות  ממליץ על הדברת דבורים על ידי אחת מהשיטות האלו וכן על ידי שיטות נוספות הדברת דבורים בחיפה בקיץ תיתן לכם שקט נפשי.

לפרטים נוספים אנא צלצלו  למורן הדברות 052-5122999.

 

 

    שם

    דואר אלקטרוני

    טלפון